Our range of products include epe foam fitments, black epe foam fitment, plain epe foam fitment, foam insert for necklace box, white foam insert for jewellery box and starpack epe foam die cut.
₹ 16 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 Kg |
| Shape | bag |
| Color | Silver |
| Brand | STARPACK |
| Sheet Thickness | 4-6 mm |
| Height | 1-10 In |
| Length | 6.5 |
| Width | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Inner Size | 100 x 100 x 50 mm |
| Foam Density | 18 kg/m3 |
| Wall Thickness | 25 mm |
| Box Shape | Custom Shape |
| Lid Type | With Lid |
| Usage | Glass Items |
| Color | Black |
| Brand | STARPACK |
| Usage/ Application | Packaging |
| Material | EPE |
| Feature | provide protection |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Packaging Type | Foam Fitment |
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Brand | STARPACK |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Jewellery Box |
| Shape | Rectangular |
| Color | Black, White |
| Material | Foam |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Box Capacity | 10 Kg |
| Usage/Application | Jewellery |
| Packaging Type | Thermal |
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Property | Light Weight |
| Brand | Starpack |
| Sheet Thickness | 7-9 mm |
| Height | 11-20 In |
| Length | 11-20 In |
| Width | 11-20 In |
| Box Weight | 1-2 Kg |
| Storing Material | Edible |
| Pattern | Plain |
| Printing | Offset |
| Design Type | Standard |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packing |
| Shape | Square |
| Material | EPE Foam |
| Diameter | 300mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Mattress |
| Color | White |
| Brand | STARPACK |
| Shape | Rectangular |
| Material | EPE Foam |
| Thickness | 5mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are one of the leading manufacturer and supplier of Mattress EPE Foam Sheets. We obligated to meet the quality standards as per the customer demand.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Material | EPE Foam |
| Type | Foam |
| Color | Black, white |
| Specification | many size can do |
₹ 117 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 2mm |
| Color | White |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging Industry |
| Packaging Type | Carton |
| Material | EPE Foam |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are keenly occupied in offering a wide gamut of EPE Foam Sheet used to pack engineering tools and equipments, automotive spare parts and others.
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging of glass sheets |
| Packaging Type | epe foam fitament |
| Color | Black |
| Brand | STARPACK |
| Sheet Thickness | 7-9 mm |
| Length | 1-10 In |
| Box Weight | 1-2 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India