Providing you the best range of epe foam bag, 8 x 10 inch epe foam bags, white epe foam bag, epe foam pouch, epe bags and pouch foam and 2 side lamination foam bag with effective & timely delivery.
₹ 0.5 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Material | EPE |
| Usage/Application | Packaging |
| Thickness | 2mm |
| Brand | STARPACK |
| Country of Origin | Made in India |
| Density | 25 Kg/m3 |
| Elongation | 80% |
| Water Vapour Transmission | 20 Gm/m3 |
Minimum order quantity: 100 Piece
Features :
₹ 0.5 / Piece Get Latest Price
| Material | EPE Foam |
| Thickness | 5 mm |
| Usage | Automotive Parts, Glass Packing |
| Bag Type | Pouch |
| Closure Type | Open Top |
| Size | 8 X 10 Inch |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Brand | STARPACK |
| Country of Origin | Made in India |
| Density | 40 Kg/m3 |
| Feature | Shock Proof |
| Elongation | 100% |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1.1 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Brand | STARPACK |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Density | 25 Kg/m3 |
| Elongation | 80% |
| Water Vapour Transmission | 20 Gm/m3 |
Minimum order quantity: 100 Piece
Features :
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Capacity | > 5 kg |
| Thickness | 2mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
Minimum order quantity: 100 Piece
Features :
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 0.5 kg |
| Color | White |
| Material | EPE |
| Usage/Application | parts protection |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Packaging Type | Bags and Pouch Foam |
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE |
| Feature | provide protection |
| Usage/ Application | Packaging |
| Packing Type | Bag |
| Color | White |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Usage/ Application | Packaging For Laptop |
| Design Type | Customized |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Material | EPE |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Size/Dimension | 8*12inch |
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Color | White |
| Material | Foam |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Elongation | 90% |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/Application | Foam Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Smooth texture |
| Brand | STARPACK |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India