Leading Manufacturer of air bubble insulation and starpack bubble wrap from Rajkot.
₹ 4 / Square Feet Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Brand | STARPACK |
| Material | Aluminium |
| Bubble Size | 10mm |
| Emissivity | 0.04 |
| Reflection Ratio | 97% |
| Temperature Range | -50 DegreeC to 110 DegreeC |
| Width | 1000mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 80 mtr |
₹ 299 / Roll Get Latest Price
| Color | White |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Pattern | Bubble |
| Thickness | 10mm |
| Material | PE |
Minimum order quantity: 100 Roll
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India