Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer ep laminated bubble pouch, white 2mm epe foam sheet., air bubble roll, light weight air bubble roll, 100 meter air bubble roll and plastic air bubble roll.
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Size | 12X16 Inch |
| Closure Type | Zipper / Slider |
| Design | Readymade |
| Available Colors | Transparent |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made In India |
₹ 13 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/ Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARAPCK |
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made In India |
| Brand | STARPACK |
| Thickness | 3 to 4.5 mm |
| Sheet Weight | 40 GSM |
| Bubble Size (mm) | 10 mm |
₹ 299 / Roll Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | STARPACK |
| Sheet Length | 10 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
| Width | 1200mm |
We are one of the leading manufacturer and supplier of Air Bubble Color Roll. We obligated to meet the quality standards as per the customer demand.
₹ 643.7 / Roll Get Latest Price
| Brand | STARPACK |
| Shape | Roll |
| Length | 50 m |
| Usage/Application | Packaging |
| Sheet Length | 80 mtr |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Width | 1000mm |
| Thickness | G250 |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
₹ 948 / Roll Get Latest Price
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Length | 100 m |
| Color | White |
| Material | Polyethylene |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Thickness | 30mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
| Bubble Diameter | 10mm |
Minimum order quantity: 10 Roll
₹ 660 / Roll Get Latest Price
| Pattern | Bubble |
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | STARPACK |
| Length | 100 m |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
| Thickness | G500 |
| Width | 1000mm |
We are one of the leading manufacturer and supplier of Plastic Air Bubble Roll. Lightweight Air Bubble Film for all packaging and cushioning requirements… it is a flexible packaging and cushioning material made of polymeric film comprising of small air pockets. The symmetrical air bubble pattern ensures excellent
cushioning & provides protection against transit damage. it offers most cost effective protection for all your basic
packaging needs. it is manufactured using the right proportion of special polymers to provide assured protection to the
product throughout its life span. it is also available in fabricated pouches, cut pieces and small rolls.
We are also manufacturing different customized quality as per customers requirements like Anti-static,Volatile Corrosion Inhibitor called as VCI, Different Colored.
Features:
Applications:
₹ 920 / Roll Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Brand | STARPACK |
| Length | 100 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | G400 |
| Packaging Type | Roll |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
| Width | 1500mm |
Minimum order quantity: 10 Roll
We are one of the leading manufacturer and supplier of White Air Bubble Roll. Lightweight Air Bubble Film for all packaging and cushioning requirements. it is a flexible packaging and cushioning material made of polymeric film comprising of small air pockets. The symmetrical air bubble pattern ensures excellent cushioning & provides protection against transit damage. it offers most cost effective protection for all your basic packaging needs. it is manufactured using the right proportion of special polymers to provide assured protection to the product throughout its life span. it is also available in fabricated pouches, cut pieces and small rolls.
We are also manufacturing different customized quality as per customers requirements like Anti-static,Volatile Corrosion Inhibitor called as VCI, Different Colored.
Features:
₹ 643.5 / Roll Get Latest Price
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Sheet Length | 70 mtr |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Thickness | G200 |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
| Width | 1000mm |
Minimum order quantity: 10 Roll
We are one of the leading manufacturer and supplier of ESD Air Bubble Roll. Lightweight Air Bubble Film for all packaging and cushioning requirements… it is a flexible packaging and cushioning material made of polymeric film comprising of small air pockets. The symmetrical air bubble pattern ensures excellent cushioning & provides protection against transit damage. it offers most cost effective protection for all your basic packaging needs. it is manufactured using the right proportion of special polymers to provide assured protection to the
product throughout its life span. it is also available in fabricated pouches, cut pieces and small rolls.
We are also manufacturing different customized quality as per customers requirements like Anti-static,Volatile Corrosion Inhibitor called as VCI, Different Colored.
Features:
₹ 768 / Roll Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White |
| Brand | STARPACK |
| Sheet Length | 80 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | LDPE |
| Packaging Type | Roll |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
| Width | 1200mm |
We are one of the leading manufacturer and supplier of 80 Meter Air Bubble Roll. Lightweight Air Bubble Film for all packaging and cushioning requirements. it is a flexible packaging and cushioning material made of polymeric film comprising of small air pockets. The symmetrical air bubble pattern ensures excellent cushioning & provides protection against transit damage. it offers most cost effective protection for all your basic packaging needs. it is manufactured using the right proportion of special polymers to provide assured protection to the product throughout its life span. it is also available in fabricated pouches, cut pieces and small rolls.
We are also manufacturing different customized quality as per customers requirements like Anti-static,Volatile Corrosion Inhibitor called as VCI, Different Colored.
Features:
₹ 899 / Roll Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Length | 100 m |
| Brand | STARPACK |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 1000mm |
| Number of Layer | 2 Layer |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 100 Roll
We are one of the leading manufacturer and supplier of Non-Toxic Air Bubble Roll. Lightweight Air Bubble Film for all packaging and cushioning requirements… it is a flexible packaging and cushioning material made of polymeric film comprising of small air pockets. The symmetrical air bubble pattern ensures excellent cushioning & provides protection against transit damage. it offers most cost effective protection for all your basic packaging needs. it is manufactured using the right proportion of special polymers to provide assured protection to the product throughout its life span. it is also available in fabricated pouches, cut pieces and small rolls.
We are also manufacturing different customized quality as per customers requirements like Anti-static,Volatile Corrosion Inhibitor called as VCI, Different Colored.
Features:
Applications:
₹ 899 / Roll Get Latest Price
| Sheet Width | 1 meter |
| Color | White |
| Sheet Length (m/roll) | 100 meter |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
| Thickness | G300 |
₹ 900 / Roll Get Latest Price
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 415 / Roll Get Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Length | 50 m |
| Brand | STARPACK |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | G250 |
| Packaging Type | Roll |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Material | Polyethylene |
| Width | 1500mm |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
₹ 643.5 / Roll Get Latest Price
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Length | 100 m |
| Color | White |
| Material | Polyethylene |
| Thickness | 8mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
₹ 117 / Roll Get Latest Price
| Pattern | Bubble |
| Usage/Application | Packaging |
| Brand | STARPACK |
| Size/Dimension | 1 mtr |
| Thickness | 2mm |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 10 Roll
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India