Our range of products include epe armour foam roll, rectangular epe foam box, 65mm epe foam sheet, epe fitment foam box, epe foam fitments and epe foam sheet 50mm.
₹ 1620 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Width | 1500 mm |
| Length | 100 m |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | EPE |
| Color | White, Black |
| Feature | provide protection |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Color | White |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Rectangle |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Packaging Type | EPE |
| Feature | provide protection |
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Feature | provide protection |
| Usage/ Application | Fitment Box |
| Material | EPE |
| Design Type | Customized |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Kg |
| Box Capacity | 5 Kg |
| Shape | EPE Foam Fitament |
| Color | white |
| Brand | STARPACK |
| Sheet Thickness | 4-6 mm |
| Height | 1-10 In |
| Box Weight | 1-2 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Features | Flexible |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/ Application | Sheet |
| Usage/ Application | Foam Sheet |
| Size | Customized |
| Packaging Type | Sheet |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Material | EPE |
| Shape | Rectangular, Square |
| Type | Epe Foam Box |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/ Application | Toys, Sport items, Footwear, Wall padding |
| Design Type | Customized |
| Features | Fine finishing |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/ Application | Packaging |
| Shape | Rectangular |
| Features | Flexible |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/ Application | Foam Material |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Packing Type | EPE |
| Feature | Soft |
₹ 990 / Piece Get Latest Price
| Form Type | Custom Shape |
| Design Type | Plain |
| Length | 20- 39 mm |
| Brand | Hitlon |
| Temperature Ranging | -40 Degree C - to +70 Degree C |
| Thickness | 15 mm |
| Color | White |
| Usage/ Application | High Value Mattress |
| Shelf Life | 5 8 year |
| Features | Size/Dimension. 6.5x6 feet, 6x3 feet, 6x4 feet etc. |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | 1 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Usage/ Application | product or item it's protecting |
| Features | Durable and lightweight |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India