Pioneers in the industry, we offer white epe corner packing foam, saree packing foam, foam corner block, white epe foam angle, epe foam l corner and ep foam corner c type from India.
₹ 4.5 / Piece Get Latest Price
| Corner Type | Edge Protector |
| Suitable Thickness | mm |
| Arm Length | mm |
| Height | mm |
| Usage/ Application | Packing |
| Thickness | 10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Foam |
| Color | White |
| Usage/Application | Fitment |
| Brand | STARPACK |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Foam Material | EPE |
| Form | Die Cut Part |
| Density | 20 kg/m³ |
| Thickness | mm |
| Usage/ Application | Saree Packing |
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Usage/ Application | Packaging |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Shape | Corner |
| Design | Customized |
| Brand | STARPACK |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 20mm |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Color | White And Black |
| Material | EPE Foam |
| Country of Origin | Made in India |
| Density | 30 Kg/m3 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 25 / Meter Get Latest Price
| Color | White |
| Material | EPE |
| Feature | provide protection |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Usage/ Application | packing, Parts Packing |
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Usage/ Application | Packaging |
| Material | EPE |
| Color | White, Black |
| Feature | provide protection |
| Packaging Type | Corner C Type |
₹ 23 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Feature | provide protection |
| Usage/ Application | Corner Protector |
| Material | EPE |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/ Application | Toys, Sport items, Footwear, Wall padding |
| Shape | customised |
| Features | Lightweight |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Pattern | Plain |
| Packaging Type | Corner |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/ Application | Packaging |
| Features | Durable, FIne Finished |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 10 / Unit Get Latest Price
| Thickness | 10mm |
| Brand | STARPACK |
| Color | White |
| Usage/Application | Packaging |
| Features | Protection |
| Material | EPE Foam |
| Country of Origin | Made in India |
| Density | 30 Kg/m3 |
Minimum order quantity: 100 Unit
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India