Leading Manufacturer of 1mm epe foam roll, 50 mm foam sheet, 15mm-120mm epe foam sheets, epe foam roll sheets, epe hitlon sheets and epe foam sheet 45mm from Rajkot.
₹ 1620 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 1200 mm |
| Length | 200 m |
| Usage/ Application | protecting |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | Roll |
| Feature | provide protection |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Foam Material | epe |
| Sheet Thickness | 50 mm |
| Sheet Length | mm |
| Sheet Width | mm |
| Application | Packaging |
| Density | 20 kg/m³ |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | Sheet |
| Feature | provide protection |
| Usage/ Application | Packaging |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | 15 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Usage/ Application | product or item it's protecting |
| Features | Durable and lightweight |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Size | 15mm-120mm |
| Material | Sheets |
₹ 400 / Meter Get Latest Price
| Form | Sheet |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Brand | STARPACK |
| Thickness | mm |
| Width | 1000mm |
| Length | m |
| Reflectivity | 97% |
| Thermal Resistance Emissivity | 0.04 |
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Thickness | 1- 9 mm |
| Color | White |
| Usage/ Application | Packaging |
| Packging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Color | White, Black |
| Usage/ Application | packaging |
| Features | Light in Weight, Soft, Eco-Friendly |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE |
| Packaging Type | Sheets |
| Texture | Plain |
₹ 400 / Sheet Get Latest Price
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Foam Sheet |
| Color | White |
| Reflectivity | 97% |
| Thermal Resistance Emissivity | 0.03 |
| Width | 1000mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Temperature Range | -50 DegreeC to 110 DegreeC |
Minimum order quantity: 100 Sheet
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Usage/ Application | Packing |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Feature | Durable and lightweight |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India