We are a leading Manufacturer of foam sheet 6mm, white epe packaging foam sheet, 65mm epe foam sheet, double layer epe foam, epe foam sheet and hr foam sheet from Rajkot, India.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Foam Material | EPE Foam |
| Sheet Thickness | mm |
| Brand | EPE |
| Sheet Length | m |
| Sheet Width | inch |
| Size | 6 X 4 Feet |
| Density | 20 kg/m³ |
| Packaging Type | Sheet |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Durable, Lightweight & Reusable |
| Material | EPE |
| Usage/Application | Industrial |
| Application | Packaging |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Brand | Hitlon |
| Thickness | 25 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 468 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Length | 40 mm and Above |
| Thickness | 2 mm |
| Temperature Ranging | 50 degree c |
| Usage/ Application | Packing |
| Color | White |
| Features | Durable, Lightweight and non-dusting |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Sheet |
| Thickness | 2 mm |
| Temperature Ranging | 50 degree c |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Usage/ Application | Packaging |
| Material | Foam Sheets |
| Color | White |
| Feature | Double Sided Adhesive |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Form Type | Custom Shape |
| Brand | Hitlon |
| Thickness | 2 mm |
| Temperature Ranging | 50 degree c |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | White |
| Brand | EPE |
| Size | 10 mm |
| Packaging Type | EPE |
| Features | Durable and lightweight |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Form | Sheet |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | 20mm |
| Width | mm |
| Length | m |
| Packaging Type | EPE Foam |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE |
| Color | White, Black |
| Usage/ Application | packing, Parts Packing |
| Feature | provide protection |
| Size | EPE 36x72x20mm |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Brand | EPE Master |
| Shape | Rectangle |
| Design Type | fds |
| Size | ft |
| Usage/ Application | protective packaging |
| Shelf Life | 5 - 6 year |
| Features | No Of Layer. Multi Layer. |
| Breakage Strength | Air Drop Tested |
| Elongation | 80m |
| Thickness | 15 mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 600 / Roll Get Latest Price
| Form | Custom Cut |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | 25 mm |
| Width | 1200 mm |
| Length | mm |
| Packaging Type | Roll Sheets |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | HITLON Foam Roll |
| Colour | White |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Brand | EPE |
| Packaging Type | Sheet |
| Features | protects during storage |
| Customized | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | EPE |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Material | Paper |
| Color | White |
| Thickness | 5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Brand | EPE |
| Packaging Type | Sheet |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Color | White |
| Brand | EPE |
| Features | Protective |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | EPE |
| Packaging Type | EPE Sheet |
| Usage/Application | Packaging |
| Design Type | Customized |
₹ 1900 / Roll Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Usage/ Application | Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1900 / Roll Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Brand | EPE |
| Features | Packaging Flexible |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India