Offering you a complete choice of products which include white epe foam sheet, for packaging, white epe foam sheet for fitment, white epe packaging foam sheet, industrial ep sheets, epe white foam sheet and white epe foam sheet.
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | 10 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE Foam |
| Usage/ Application | Packaging |
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | 10 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | PAckaging |
| Material | EPE Foam |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Brand | Hitlon |
| Thickness | 10 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Usage/Application | Pre-engineered buildings |
| Brand | STARPACK |
| Material | FRP |
| Reflectivity | 97% |
| Thermal Resistance Emissivity | 0.03 |
| Width | 1000mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | 15 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Usage/ Application | Packaging |
| Features | High Durability |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Brand | STARPACK |
| Size/Dimension | 1.4*1.8 Mtr |
₹ 324 / Sheet Get Latest Price
| Color | White |
| Thickness | 45mm |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Elongation | 80% |
| Material | EPE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Sheet
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Features | provide protection |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India