Our range of products include kini epe foam roll, kini foam roll and kini foam.
₹ 1799 / Roll Get Latest Price
| Form | Custom Cut |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | 12 mm |
| Width | 1200 mm |
| Length | 100 m |
| Usage/ Application | Packaging |
| Packaging Type | EPE Foam Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Use For | Packaging |
| Material | EPE |
| Usage/Application | parts protection |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Form | Roll |
| Brand | Hitlon |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | mm |
| Tape Width | 3 Inch |
| Tape Length | 20 m |
| Width | mm |
| Length | m |
| Usage/Feature | conformability and cushioning features. |
| Color | White |
| Tape Type | Non-Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | EPE |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage | Packaging |
| Brand | STARPACK |
| Packaging Type | Foam |
| Feature | Soft |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India