Our range of products include cushion epe foam, starpack white epe foam cushioning, epe foam fitment cushioning, air bubble cushioning film roll and epe foam cushioning.
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Brand | EPE Master |
| Shape | Rectangular |
| Design Type | Sofa bed |
| Size | ft |
| Length | m |
| Width | mm |
| Usage/ Application | Packaging |
| Shelf Life | 6 Months |
| Features | Outstanding Shock Absorbency |
| Breakage Strength | 0.05-0.20, Kg/cm2 |
| Elongation | 90% |
| Thickness | 30 mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Usage/ Application | Pacakging |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | Polyethylene |
₹ 13.5 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Property | Moisture Proof |
| Elongation | 90% |
| Material | EPE Foam |
| Country of Origin | Made in India |
| Buoyancy (Fresh Water) | 930 Kg/m3 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 850 / Roll Get Latest Price
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Length | 100 m |
| Sheet Thickness | G500 |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
| Bubble Density | 8150 Nos/Sq mt. |
| Bubble Diameter | 10mm |
| Sheet Width | 1000mm |
Minimum order quantity: 10 Roll
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Thickness | 20mm |
| Brand | STARPACK |
| Elongation | 80% |
| Pattern | Plain |
| Material | EPE Foam |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India