Providing you the best range of 5 mm epe foam roll and starpack white 5 mm epe foam roll with effective & timely delivery.
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Brand | STARPACK |
| Water Absorption | 0.01 Volume |
| Color | White |
| Width | mm |
| Length | m |
| Thickness | 5mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Elongation | 80% |
| Material | EPE Foam |
| Density In Kg Cubic-Meter | 20 Kg/m3 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 1620 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 1200 mm |
| Length | 200 m |
| Usage/ Application | Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Feature | provide protection |
| Size | 5mm |
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Width | mm |
| Length | m |
| Thickness | 1- 9 mm |
| Usage/ Application | Packaging |
| Packging Type | 5mm epe roll |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 1800 / Roll Get Latest Price
| Packaging Type | EPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Usage/ Application | packaging |
| Color | White |
| Material | EPE Foam |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India