Our product range includes a wide range of green epe foam sheet, epe foam sheet and 30 mm epe foam sheet..
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Sheet |
| Length | 1- 9 mm |
| Temperature Ranging | 2mm-3mm |
| Thickness | 30 mm |
| Color | White |
| Usage/ Application | Packaging |
| Shelf Life | 4 5 year |
| Features | Green EPE Foam Sheet |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 239 / Piece Get Latest Price
| Brand | Starpack |
| Fabric | Cotton |
| Usage/Application | Sofa |
| Color | White |
| Set Contains | Sofa Set |
| Pattern | Plain |
| Wash Care | wash it by hand |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 213 / Sheet Get Latest Price
| Design Type | Rectangular |
| Length | 40 mm and Above |
| Temperature Ranging | 40 to 70 degrees |
| Thickness | 30 mm |
| Usage/ Application | impact and shock absorption, vibration dampening, and surface protection |
| Color | White |
| Features | Water Resistant. |
| Shelf Life | 10 to 15 years |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Sheet
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India