Our range of products include 3mm epe foam, epe foam roll 3mm, 3 mm epe foam roll and epe foam tech.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Thickness | 3 mm |
| Usage/ Application | Packaging |
| Features | High Durability |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE |
| Packaging Type | Sheet |
₹ 1620 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Water Absorption | 10 % |
| Thickness | 1 mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Width | 4 |
| Length | 200 |
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Thickness | 1- 9 mm |
| Color | White |
| Usage/ Application | Packaging |
| Packging Type | Roll |
| Features | Durable |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Brand | Hitlon |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Width | 1500 mm |
| Length | 500 m |
| Usage/ Application | Packaging |
| Color | White |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India