Pioneers in the industry, we offer 25mm epe foam sheet, 25 mm epe foam sheet, white epe foam fitment, white 25 mm epe foam sheet, foam sheet roll 25 mm and 25 mm epe foam sheet from India.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | 25 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Usage/ Application | Packing |
| Color | White |
| Features | Durable and lightweight |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | 25 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Usage/ Application | product or item it's protecting |
| Features | Durable and lightweight |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Packaging Type | Foam Sheet |
| Size | 25mm |
| Material | EPE |
₹ 9 / Piece Get Latest Price
| Inner Size | 100 x 100 x 50 mm |
| Foam Density | 22 kg/m3 |
| Wall Thickness | 25 mm |
| Box Shape | Round |
| Lid Type | With Lid |
| Usage | Glass Items |
| Thickness | 25mm |
| Usage/Application | Packaging |
| Property | Light Weight |
| Material | EPE Foam |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | 25 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Usage/ Application | Packagin Foam |
| Features | Packaging of electronics & machinery |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Form | Custom Cut |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | 25 mm |
| Width | mm |
| Length | m |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Features | High Durability |
₹ 180 / Sheet Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Sheet |
| Length | 40 mm and Above |
| Thickness | mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Color | White |
| Usage/ Application | Packaging |
| Elongation | MD80 to 100 TD 42 to 70 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India