Leading Manufacturer of 100 mm epe foam fitment from Rajkot.
₹ 117 / PIECE Get Latest Price
| Color | Black |
| Thickness | 100mm |
| Brand | STARPACK |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | EPE Foam |
| Density Kg Per Cube M | 35 Kg/m3 |
| Elongation | 90% |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 PIECE
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Shape | Custom Profile |
| Density | 20 kg/m3 |
| Brand | STARPACK |
| Temperature Range | -40 - 70 degree c |
| Water Absorption | 0.1 % |
| Thickness | 100mm |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Packaging |
| Elongation | 100% |
| Material | EPE Foam |
| Country of Origin | Made in India |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India