Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer starpack epe foam 10mm, 10mm epe foam roll, starpack 10 mm epe foam, 10mm epe foam sheet, white 10mm foam sheet and 10 mm hitlon foam sheet.
₹ 500 / Roll Get Latest Price
| Form | Custom Cut |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | 10 mm |
| Width | mm |
| Length | m |
| Packaging Type | Foam Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Color | White |
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Width | mm |
| Length | m |
| Thickness | 10- 19 mm |
| Usage/ Application | Packaging |
| Packging Type | epe foam roll |
| Features | mirrors |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Sheet |
| Size | 6 x 3 ft |
| Density | High Density |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Type | EPE Foam |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Thickness | 10 mm |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Usage/ Application | Packaging |
| Color | White |
| Features | Protective |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Material | EPE |
₹ 100 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 10 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Sofa |
| Size | 10 mm |
| Packaging Type | Sheet |
| Features | EPE Foam is a lightweight |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 17 / Piece Get Latest Price
| Brand | Hitlon |
| Density | 23 kg/m³ |
| Thickness | 10 mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Features | Lightweight, tough & durable |
| Usage | Industrial |
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Material | EPE Foam |
| Net Size | cm |
| Length | 10- 19 mm |
| Color | White |
| Pack Size | pcs |
| Temperature Ranging | -40 Degree C - to +70 Degree C |
| Thickness | 10 mm |
| Usage/ Application | For Fruit Packaging |
| Design Type | plain |
| Shelf Life | 4 5 year |
| Features | Have high heat tolerance capacity |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Plain |
| Form Type | Custom Shape |
| Length | 40 mm and Above |
| Temperature Ranging | 40-70 degree c |
| Thickness | 10 mm |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Width | 1400 |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India