Providing you the best range of 10 mm epe foam roll and white epe foam roll 10 mm with effective & timely delivery.
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Brand | STARPACK |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Color | White |
| Width | mm |
| Length | m |
| Usage/Application | Packaging |
| Elongation | 85% |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 10mm |
| Density | 25 Kg/m3 |
| Material | EPE Foam |
| Sheet Length | 40 mtr |
Minimum order quantity: 100 Roll
₹ 1600 / Roll Get Latest Price
| Form | Roll |
| Water Absorption | 0.75 % |
| Thickness | 2 mm |
| Width | 1500 mm |
| Length | 200 m |
| Usage/ Application | Packaging |
| Packaging Type | Roll |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | STARPACK |
| Features | Protective |
| Material | EPE Roll |
Yogesh Janiyani (Managing Director)
Starpack Overseas Private Limited
Shantidham, Plot No 12 A, Survey No 166, Shapar Veraval, Kotdasangani
Rajkot - 360024, Gujarat, India